Kama tutturma tekniği, gergi tavanlarının döşenmesi için kullanılan yaygın bir yöntemdir. Gergi tavan konstrüksiyonunun alanını aşması durumunda, bu kurulum yöntemi uygun hale gelir. Gergi tavan montajını gerçekleştirmek için gerekli inşaat işlerini tutarlı bir şekilde gerçekleştirmek Yıldırım dekor olarak gergi tavan montaj, gergi tavan imalat, gergi tavan malzemesi, gergi tavan m2 fiyat hesaplama işlemlerini yapmaktayız. Firmamız bünyesinde pvc gergi tavan, kumaş gergi tavan ve barrisol tavan türlerinin her türlü modelleri işlenmektedir. Peki bir gergi tavanın montajı nasıl yapılır makalemizde bunu inceleyeceğiz.

Farklı tipte gergi tavanların kama montaj yöntemini uygularken nüansları vardır. Bununla birlikte, gerilim tipi herhangi bir tavan konstrüksiyonu için, ilgili gergi tavan kurulum yöntemi genel kurulum çalışmalarının belirli bir listesini sağlar.

1. Gergi tavan bağlantı noktalarının belirlenmesi

İlk aşamada, gergi tavan ürününün gelecekteki bağlantı noktalarının belirlenmesi yapılır. Bunun için mevcut tavan yüzeyinde gerekli bağlantı noktaları işaretlenmiştir. Böyle bir düzeni uygularken, eşitsizliği gidermek için tavan kaplamasının ek olarak bitirilmesi gerekebilir.

2. Gergi tavan çerçeveleme Profilinin Takılması

Gergi tavan sabitleme noktaları işaretlendiğinde, metal profili monte etmek gerekli olacaktır. Metal bir ürün biçimindedir. Önceden işaretlenmiş yerlerde, ilgili yapı, inşaat vidaları vasıtasıyla odanın tavanına bağlanır.

3. Gergi tavan elektrik tesisatının kurulumu

Germe tavan montaj prosedürü teller, adaptörler ve kablolar dahil elektrik aydınlatma, giriş içerir. Bu unsurların uygulanması sırasında elektrik düzeneği elektrik teması iletimini engelleyen argümanlar belirlenerek gergi tavan için en uygun aydınlatma sistemi tespit edilir.

4. Gergi tavan gerdirme ağını emniyete almak

Kurulumun son aşamasında, germe tavanı sabit bir baget içine gömülebilir. Baget tasarımının içinde, keten kumaş yerleştirilirken, kumaşın kapalı olmayan bileşeni kesme işlemine tabi tutulur. Daha sonra, kama çevresi gömülü kumaşın tam bir sabitlenmesi için baş üstü baget ve keten içine sokulur. Takozları yerleştirdikten sonra, gerdirme tavanının inşasını tamamlamak için bu tespit araçlarının montaj yerlerine bir süpürgelik kurulu monte edilir.

gergi tavan montaj yöntemleri

Bu işlemlerin uygulanması, gergin tavanların inşası için kama yöntemiyle sağlanmaktadır. Bir streç tavanın başka bir şekilde nasıl takılacağını öğrenmek isterseniz, diğer makalelerimizi okuyun. Tarif edilen inşaat prosedürleri seti, hızlı montaj ve ürünün tam bir şekilde bağlanmasını sağlar.