Gergi tavanlı bir daire hayal edin, bu tavanı bitirmek için hızlı ve uygun bir seçenektir. Bu tasarıma benzediğinden bahsetmek çok güzel ve güzel. Ama çok şaşalı olmayacak olan gerilmeli tavanlar nasıl seçilir ve dairenin tasarımına mükemmel bir şekilde uyacaklar ve bunu daha fazla düşünecek kadar uzun süre düşüneceğiz.

Önce bu tasarımın ne olduğunu öğreneceğiz. Ana parçası, önceden monte edilmiş bir çerçevede sıkılan güçlü veya çok güçlü olmayan malzemeden yapılmış bir bezdir. Bitmiş düz kumaş, çok hoş görünen homojen, düzgün bir yüzeye sahiptir. Ve bu tuvali çekebilirsiniz, böylece tavan figüratif ve çok seviyeli olur. Ya da farklı dokuları ve renkleri birleştirin - uçan fantezi için alan çok büyüktür. Üretilen ürünlerin yelpazesi yüzlerce renkten oluşuyor ve dokular çeşitlilik gösteriyor.

Gergi tavanların birkaç belirgin avantajı:

  • Bu tip bir tavanın sadece onarım sırasında monte edilememesi çok iyidir. Odanın tasarımını yenilemek istiyorsanız, bunu istediğiniz zaman yapmak mümkündür.
  • Başka bir artı bu inşaat neredeyse anında monte edilmiş olmasıdır. Saat 2 veya 3, daha fazla değil - bu eşit bir bez gerilirse. Çok seviyeli bir kumaş durumunda, yaklaşık 5 ila 6 saat sürer.
  • PVC Gergi tavan, yanlışlıkla komşulardan dökülen suyun ağırlığına dayanabilir. Ve sonra tekrar çekmeye ihtiyacın var, ve sızıntıdan bir iz kalmayacak.
  • Bu tavanlara hizmet etmek, periyodik silme hariç olmak üzere, on yıl değil, özel ayrılma talebinde bulunmayacaktır.
  • Sıkıca gerilmiş kanvasın altında saklayın ve tavanın çok güzel olmayan ilk yüzeyini bağlayabilirsiniz.
     

Polivinilklorür (PVC, vinil) tavanlar da film olarak adlandırılır. Bu tavan için kullanılan filmin maksimum genişliği 3 metredir (ekipman artık izin vermez). Daha geniş bir tavan gerekiyorsa, başka bir şerit kaynaklanır (bir HDTV makinesi kullanılarak). Tavanın görünümünü bozmayan küçük, düzgün bir dikiş oluşur - bu dikiş neredeyse görünmezdir. Ve filmin dokusu sadece klasik parlak değil, aynı zamanda süet veya saten olabilir. Böylece, film tavanlarının arasından seçim yapabileceğiniz çok şey var, evinizin tasarımını ilginç ve orijinal hale getiriyor.

Vinil tavanların ana avantajı mutlak su direncidir. Ve daha az kalitatif olmayan, kumaş tasarımlarından çok daha ucuzdurlar. Bu filmin mukavemeti kumaşınkinden biraz daha düşük. Bu nedenle, böyle bir tavan, herhangi bir keskin nesne kullanılarak kolayca zarar görebilir. Ayrıca, PVC tavanlar olumsuz sıcaklıklardan ve çatlamaya maruz kaldıklarında çok fazla korkarlar. Bu, onları ısıtılmamış bir balkonda veya sundurmada kullanmak kesinlikle imkansızdır. Mukavemet için bu şekilde test edilmezlerse, orijinal görünümleriyle sahiplerini uzun bir süre için memnun edebilirler.