Tavan ile gergi tavan arasındaki mesafe minumum kaç cm olmalıdır? Tavan ile gergi tavan arasındaki mesafe önemlidir.  Mesafe Modern tasarımcılar ve kaplama malzemeleri üreticileri, çok sayıda tavan tasarım seçeneği sunar. Estetik, çekicilik, dayanıklılık, pratiklik ve montaj kolaylığı ile birleştiğinde gergi tavanları öne çıkaran şeydir. Tabii ki, diğer tüm tavan yapıları gibi, bir gergi tavanın yüksekliğini önemlidir. Bu nedenle, gergi tavanları tercih edenlerin tümü, gergi tavan membranının,  tavan yüzeyinden en uygun uzaklığı konusunda endişe duymaktadır.

 
Gergi tavanların montajı, tavandan, gergi tavan membranına 3 cm'ye eşit bir minimum mesafe anlamına gelir.Gergi tavanlar için kullanılan PVC film oldukça yoğun, ancak incedir, bu da yaşam alanınızın her santimetresini bu kadar rasyonel kullanmanıza izin verir. Konut iç mekanlarının onarımı ve dekorasyonu ile ilgilenen uzmanlara göre, tavan yüksekliğinin ancak 2,5 metreye ulaştığı alanlar için gergi tavan ideal bir çözümdür. Ülkemizin sakinlerinin çoğunun bu tür apartmanlarda yaşadığı belirtilmelidir.
 
Aynı zamanda, çok yüksek tavanlara sahip olanların çoğu, genellikle evde rahatlık ve rahatlık duygusunun olmamasından şikayet eder. Tavan yüksekliğini gerekli seviyeye düşürmenin yanı sıra çeşitli dokuları ve tonları birleştiren karmaşık çok katmanlı bir yapı oluşturabilirler. Tavandan uzaklık, alanınıza kurmayı planladığınız aydınlatma armatürlerine de bağlıdır.
 

Alçak tavanlarda gergi tavan kurulumu

Diyelim ki alçak tavanlarla karşı karşıyasınız ve tavan yüksekliğinizden ödün vermek istemiyorsunuz. Bu durumda, bazı iyi tavsiyeler işe yarayacaktır:
 
Alanı görsel olarak genişleten, yarı saydam gölgelerin tuvallerinde seçimi durduruyoruz.
Tuvali mümkün olduğunca taban yüzeyine yükseltmeye yardımcı olacak küçük boyutlu ve derinlikli lambaları seçiyoruz.
Gergi ağı için sadece cam çıtası veya kama montaj yöntemlerini kullanın. Tavan yüzeyi ile tuvalin kendisi arasında sadece 3 cm'ye eşit bir minimum mesafe elde edilmesine yardımcı olur.Örneğin, zıpkın versiyonu en az 5-7 cm boşluk anlamına gelir.
3 cm sizin için yeterli değilse, duvara monte bir aydınlatma türü kullanarak, yani tavana gömme spotları bırakarak mesafeyi 1 cm'ye düşürebilirsiniz.
 
Başka bir deyişle, bu konuda özel bir kısıtlama yoktur. Aynı zamanda buna tek heceli bir cevap vermek de mümkün değildir. Her şey, alanın bireysel özelliklerine, müşterinin özel isteklerine bağlıdır. Tavanınızın yüksekliği çok küçükse, onu feda etmeye hazır değilseniz, tavanı minimum 2-3 cm seviyesine indirebilir, yerleşik aydınlatmayı bırakabilir, seçiminizi zemin lambaları, aplikler ve , muhtemelen bir tavan avizesi.
 

Yüksek tavanlarda gergi tavan kurulumu

 
Herhangi bir rahatsızlık hissetmiyorsanız, evinizdeki tavanlar yüksekse, deneylere tamamen hazırsınız, o zaman tavanı istediğiniz seviyeye indirebilirsiniz. Çok seviyeli kabartmalı tavanlar şu anda en çok talep görenlerdir. Ayrıca, tavan membranı ile kanvasın kendisi arasındaki iç boşluk sadece kablolama için değil, aynı zamanda ek yalıtım için de kullanılabilir. Yabancı gürültünün giderilmesine yardımcı olacak, ayrıca birçok geniş ev ve daire sahibinin zaten not aldığı odayı yalıtacaktır.