Gergi tavan m2 fiyatları, gergi tavan maliyeti, bir odanın gergi tavanı ne kadar tutar gibi sorular en çok merak edilecek konuların başında gelmektedir. Birçok kişi internette gergi tavan fiyatları forumunu araştırır ancak gergi tavanın maliyetini ve fiyatını belirlemek için dikkate alınması gereken birçok faktör vardır . Bu nedenle, gergi tavan fiyat forumlarında planlamak için makul cevaplar yoktur. Aşağıdaki yazımızda sizlere gergi tavan satın alma maliyetleri ve gergi tavan fiyatlarının nasıl oluştuğuna dair genel bir bakış sunuyoruz.
 

Gergi Tavan Maliyet Faktörleri

Öncelikle tabi ki tavanın metrekare sayısı gergi tavan fiyatı için belirleyicidir. Tavan ne kadar büyük olursa, o kadar pahalı ve tabii ki gergi tavan fiyatı da yüksek oluyor çünkü fiyat metrekare bazında hesaplanıyor. Ancak, oda büyüdükçe gergi tavanın metrekare başına fiyatı azalır . 
 
Gergi tavanın kurulacağı odanın boyutunu belirledikten sonra köşe sayısı belirleyicidir. Çoğu tavan kesinlikle 4 köşeye sahiptir, ancak bir oda tavanının 5, 6, 7 veya daha fazla köşeye sahip olması nadir değildir. Tavanın köşeleri ne kadar fazla olursa , gergi tavanın montajı o kadar karmaşık olur ve gergi tavanın maliyeti o kadar yüksek olur. Tabii ki, eğimli tavanların montajı da daha karmaşıktır.
 
 
LÜTFEN OKUYUNUZ:
Gergi tavan maliyetlerinde, gergi tavan yaptıracağınız  oda sayısı artarsa kesinlikle maliyetler düşecektir, çünkü bu şekilde toplam metrekare üzerinden hesaplanan daha düşük fiyatı alırsınız.
 
Gergi Tavan Fiyat Hesaplama, Maliyeti ne kadardır?
 

Gergi Tavan Malzeme Maliyetleri

Gergi tavanlı bir tavan askısının nihai fiyatını hesaplamak için gergi tavanların farklı malzeme ve bileşenlerinin maliyetleri belirleyicidir. Basit bir dijital baskı gergi tavan, transparan gergi tavan, lake gergi tavan veya Üç boyutlu gergi tavan tavan ister misiniz? Gergi tavana spot ışıklar yerleştirilmeli mi? Eğer öyleyse, kaç lamba istiyorsunuz? 
 
LED lambalar mı olmalı? Gergi tavana eski lambanızı veya avizenizi asabilmeniz için aparatlar takılabilir. Gergi tavana duman dedektörleri veya müzik kutuları da monte edilebilir. Tüm bu malzeme maliyetlerinin nihayetinde gergi tavan maliyetleri ve nihai fiyat üzerinde etkisi vardır.
 
Ayrıca dekoratif modül led şeritler takmayı veya gergi tavanın sade kalmasını isteyip istemediğinizi de seçebilirsiniz. Örneğin bir 3D gergi tavanın maliyetleri, montajın zor olması ve ayrıca artan malzeme maliyetleri nedeniyle elbette önemli ölçüde daha yüksektir.
 
Birçok farklı yönü, gergi tavanlar için sabit bir fiyat vermeyi imkansız kılmaktadır. Bu aynı zamanda saygın gergi tavan tedarikçilerinin ilgilenirseniz tesislerinizi ziyaret etmesinin, olasılıkları ve varyantları sizinle birlikte gözden geçirmesinin, gergi tavanın maliyetini hesaplamasının ve ardından size bir teklif göndermesinin bir nedenidir. Gergi tavan fiyatlandırma forumları bu nedenle araştırmanız için yararlı değildir.
 

Gergi tavanların maliyeti nedir?

Gergi tavanların maliyeti konusunda yaklaşık bir fikir verebilmek için size birkaç örnek hesaplama göstermek istiyoruz. Gergi tavan için fiyat aralığı metrekare başına dolar ve euro kurundan dolayı değişmektedir. Çin malı malzeme ile Alman malı gergi tavanlar arasında büyük fiyat farkı vardır.  Bu kadar büyük fiyat farklılıklarının olmasının nedeni, en başta malzeme kalitesidir, odanın koşulları, malzeme seçimi ve özel yapılar gibi yukarıda açıklanan faktörlere bağlıdır. Odanızın 4 köşesi var,
 
Diyelim ki ;  3 metre eninde 4 metre boyunda odanız için ortalama fiyat;
 
Gergi Tavan Fiyatı= 3*4*birim fiyat
 
olarak hesaplanır.
 
Şimdi 5 veya 6 köşeniz varsa, maliyetler biraz daha yüksek olacak, ancak önemli ölçüde artmayacaktır. Ancak aynı oda için motifli hafif bir tavan seçerseniz, gergi tavanın fiyatı  daha fazla olacaktır. 3D tavan veya akustik gergi tavanlarda daha fazla olacaktır.
 
Yukarıdaki örnekteki gergi tavanların maliyeti sadece yol göstericidir. Önerilen gergi tavan sağlayıcılarımızdan biriyle randevu alın. Sizi yerinde ziyaret edecekler ve gergi tavanınız için gerçek fiyatı hesaplayacaklar. Birçok faktör nedeniyle fiyatlar çok değişkendir ve bu nedenle gergi tavanın maliyeti asla tam olarak tahmin edilemez.